Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Діяльність  >  Інформаційна політика та безпека  >  Платформа ради Європи із захисту журналістів   >  05/09/2022 12:22:28

Для МКІП захист професійної діяльності журналістів є пріоритетним. Зокрема, відповідно до Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 р. № 885, сприяння дотриманню в Україні свободи слова, а також, розробка планів заходів щодо сприяння незалежності засобів масової інформації, захисту прав журналістів є одними із завдань МКІП.

MКІП активно співпрацює з Платформою Ради Європи із захисту журналістів шляхом реагування та формування офіційної позиції України стосовно кожного нового повідомлення на Платформі.

Додатково:

Механізм опрацювання МКІП нових повідомлень на Платформі та подачі позиції України:

  1. МКІП отримує інформацію про нове повідомлення на Платформі РЄ із захисту журналістів листом МЗС чи Постійного Представництва України при Раді Європи.
  2. МКІП надсилає листи правоохоронним органам та заінтересованим органам
    з проханням надати наявну в них інформацію для підготовки позиції України.
  3. На основі отриманої від органів інформації МКІП формує єдину позицію України щодо кожного повідомлення та надає її МЗС українською та англійською мовами для розміщення на сайті Платформи Ради Європи із захисту журналістів.

Зазначаємо, що з метою швидкого обміну інформацією, обговорення поточної ситуації щодо повідомлень, опублікованих на Платформі стосовно України та покращення стану інформування про розслідування зазначених випадків Урядом України, МКІП на постійній основі проводить міжвідомчі робочі наради з представниками Постійного представництва України при Раді Європи, МВС, МЗС, Офісу Генпрокурора, Нацполіції, Ради Європи в Україні.

Загалом можна констатувати наявність налагодженого механізму взаємодії Уряду України з Платформою та високий відсоток відповідей від нашої держави.