Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  30 Вересня 2021, 16:09

МКІП пропонує у бюджеті наступного року збільшити видатки на читання

Міністерство культури та інформаційної політики ініціює у проекті Державного бюджету на 2022 рік збільшення видатків на читання. Пропонується збільшити обсяг фінансування Українського інституту книги, зокрема спрямувати частину коштів на оновлення бібліотечних фондів. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час зустрічі з працівниками бібліотек.

«Сподіваємося на виділення цих коштів. Дякуємо в цьому аспекті Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, який підтримав запит на додаткове фінансування культури і культурних індустрій від МКІП», - зазначив Олександр Ткаченко.

У 2020 році МКІП спільно з УІК:

Цього року:

У планах - регулярне поповнення бібліотечних фондів, гідні умови праці для бібліотекарів, оновлення приміщень бібліотек, їх трансформація та запуск креативних хабів. Без цього сприяти розвитку читання в нашій країні майже неможливо. Саме тому стратегія з розвитку читання має окремий блок, що стосується бібліотек.

Олександр Ткаченко привітав працівників бібліотек з їх професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, яке відзначається сьогодні, і вручив їм подяки МКІП.

«Бібліотекар - це професія, яка пов’язана не просто з просвітою дітей та дорослих. Це дійсно високоосвічені люди, експерти, яких об’єднує любов до читання. І які передають свою любов відвідувачам, допомагаючи знайти ту саму омріяну книжку. Завдяки роботі бібліотекарів зростає кількість читаючого населення та формується критичне мислення», - сказав Міністр.


Перейти до списку публікацій