Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  15 Грудня 2021, 13:12

Уряд схвалив концепцію програми розвитку народних художніх промислів

15 грудня Кабінет Міністрів схвалив Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку народних художніх промислів на 2022-2025 роки, розроблену МКІП спільно з представниками галузі. Документ вперше розглядає народні художні промисли як сектор креативних індустрій. Ця сфера не тільки має значну у культурну цінність, а й потужний економічний потенціал.

«Народні художні промисли – наш унікальний код нації. Протягом років на рівні держави сектору не приділяли належної уваги та недооцінювали. Програма з розвитку та популяризації НХП дозволить зберегти техніки, які сягають своїм корінням століттями назад. Ми маємо розвивати народні промисли, як потужну складову креативних індустрій, як з огляду ідентичності, так і економічного потенціалу. Адже народні художні промисли є відображенням української історії, яку ми маємо передавати нащадкам», - зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

В Україні ще збереглися носії автентичної майстерності, тому народні художні промисли — це наша унікальна пропозиція на світовій арені. Майстри та майстрині створюють підручні речі, необхідні людям у побуті. Тому народні художні промисли, зберігаючи оригінальні техніки й сенси, мають розвиватися та бути сучасними. Такий принцип закладено в концепції державної програми. 

Серед цілей програми — розкриття економічного потенціалу сектору, збереження та передача художніх технік виготовлення виробів, стимулювання підприємництва в народних промислах. Це стане можливим завдяки вдосконаленню нормативно-правової бази, створенню реєстру майстрів та маркуванню виробів. Крім того, для популяризації народних художніх промислів будуть проведені фестивалі, ярмарки, конференції, а також тренінги й курси з підприємництва для майстрів. Йдеться також і про розширення механізмів грантової підтримки майстрів та проведення інформаційно-просвітницьких кампаній. 

Наразі МКІП працює над деталізацією Концепції - проєктом самої Державної цільової національно-культурної програми розвитку народних художніх промислів та планом заходів з її реалізації.

 


Перейти до списку публікацій