Міністерство інформаційної політики України


18 квітня в Україні - День пам’яток історії та культури

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яток і визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури.

Сьогодні через дії армії рф в Україні зруйновані численні пам’ятки архітектури. МКІП вже зафіксовано більше 200 епізодів воєнних злочинів рф проти культурної спадщини в Україні. На жаль, ці дані не остаточні.

Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року. Наразі збір доказів злочинів росіян проти української культурної спадщини триває. Міністерство верифікує доказову базу для подальшого її використання в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

У ці важкі дні пам’яткоохоронці за допомогою працівників комунальних служб та волонтерів в різних куточках України мобілізувалися для захисту нашого історичного надбання.

Залучення міжнародної фінансової підтримки для збереження, оцифрування та відновлення нашої культурної спадщини через програму Велика Реставрація – стратегічна задача Міністерства.Адреса цієї сторінки: http://www.mkip.gov.ua/news/7175.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове