Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  5 Серпня 2022, 17:08

Експорт культури - один з пріоритетів роботи МКІП

Експорт української культури є одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства культури та інформаційної політики  в проекті Плану відновлення України. На цьому наголосила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко під час брифінгу в Медіа центрі Україна - Укрінформ. 

«Присутність України в інформаційному та культурному полі інших країн – це не абстрактна категорія, а дуже конкретна і нагальна потреба. З 24 лютого Україна займала перші шпальти світових медіа та більшу частину прайм-тайму. І причину, і високу ціну цієї присутності ми всі з вами розуміємо», – зазначила Галина Григоренко. 

Під час брифінгу вона розповіла про:

Зокрема, Галина Григоренко відзначила успішну презентацію Українського павільйону на Венеційському бієнале в квітні, виступ Національного симфонічного оркестру України в театрі Ла Феніче в травні, турне Державного естрадно-симфонічного оркестру Kyiv Symphony Orchestra країнами Європи, гастролі Ансамблю класичної музики імені Лятошинського в червні, запуск проєкту Ukrainian Freedom Orchestra у партнерстві з Метрополітан Опера та Варшавською оперою, розпочату співпрацю з Museum of Modern Arts або МоМа, Нью-Йорк щодо створення віртуального музею сучасного українського мистецтва, Український павільйон на Міланському Трієнале, підготовку виставки української кераміки та васильківської майоліки спільно з Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва України в Лондоні в листопаді та багато інших проєктів, які зараз знаходяться в стадії розробки. 

«Нам потрібно вкладати зусилля і ресурси в просування українських наративів, українського бачення та української культури за кордоном. Працювати над цим як всередині країни, нарощуючи компетенції, так і випрацьовуючи нові звʼязки та партнерства назовні», - сказала заступниця Міністра культури та інформаційної політики. 


Перейти до списку публікацій